
Нож складной DG 022 (дамаск) (Grand Way)
2 202 ₴
- В наличии
- +380 (50) 633-44-95Vodafone
- +380 (98) 594-36-97Kyivstar
Grand Way DG 022 (дамаск) - складаний EDC ніж з лезом із дамаської сталі
Що таке EDC ніж?
Абревіатурою EDC (Every Day Carry – «носити щодня») прийнято називати предмети, які люди постійно носять із собою.
Смартфон, запальничка, ключі, гребінець, і навіть маленький пакунок вологих серветок у вашому міському рюкзаку чи портфелі – все це EDC.
Так що, якщо ви постійно носите при собі ніж, то він теж – Every Day Carry.
Навіщо носити ніж у місті щодня?
Відповідь проста. Тому що ніж – найкорисніший та універсальний інструмент. Розкриття пакунків (а інколи і пляшок), нарізання їжі, допомога під час швидкого імпровізованому ремонті одягу та техніки – повсякденних справ для складаного ножа у місті знайдеться безліч.
Технічні характеристики та особливості ножа Grand Way DG 022 (дамаск)
Grand Way DG 022 (дамаск) – компактний і зручний складаний ніж із замком liner lock. Клинок має довжину 76 мм. Його форма дуже близька до профілю wharnkliffe. Крім оригінального вигляду, такі клинки відрізняються рядом цікавих робочих властивостей. По-перше, вістрям такого ножа дуже зручно робити точні сікучі надрізи або щось прорізати. Коробки та мішки воно вскриває на рахунок "раз". Причому прорізи виходять дуже рівними та точними. Ну а довга пряма ріжуча кромка добре покаже себе там, де треба щось рівно та акуратнорозрізати (кажуть, що англійські джентльмени такими ножами розрізали сигари та очищували трубки). Досить високі спуски клинка тільки сприяють ефективності нарізання.
Клинок виготовлений із наборної дамаської сталі. Докладніше про цю сталь – окремо і трохи нижче.
Клинок швидко та легко розкривається однією рукою за допомогою важеля-фліппера, який при розкритому положенні ножа стає додатковим упором для пальців руки. Якісні підшипники в осьовому вузлі ще більше полегшують роботу механіки.
Руків'я ножа виготовлене із сталі та оригінальних накладок, зроблених з дерева. Також звретає на себе увагу дуже цікавий дизайн сталевого больстера. Завдяки такому руків'ю цей ніж і виглядає дуже стильно і у руці лежить надійно та безпечно.
Цей ніж не є холодною зброєю, тому що не відповідає багатьом ознакам х. о. Ключовою ознакою в цьому плані є, наприклад, довжина клинка, менша за 90 мм. Та відсутність точно спрямованого вперед колючого вістря. Цього цілком достатньо для комфортної повсякденної роботи, але не достатньо, щоб ніж вийшов за межі хозяйсько-побутової категорії.
А ось чим цей ніж точно буде – то це чудовим подарунком. Все-таки, клинок з дамаської сталі ось уже яку сотню років є символом ефективності та престижу!
З якої сталі виготовлений клинок ножа Grand Way DG 022?
Спосіб виготовлення клинка ножа Grand Way DG 022 досить цікавий. Він сильно нагадує технології, за якими виготовлялися найкращі мечі та кинджали середньовіччя.
Це так званий набірний дамаск. При виготовленні такого клинка набирається пакет із кількох шарів металу різної щільності. Як правило, у якості серцевини вибирається максимально твердий метал, на який накладаються шари більш в'язкого металу. Багаторазове проковування "бутерброда", що вийшов, зварює шари між собою і дозволяє отримати клинок який поєднує в собі твердість, тривале збереження гостроти ріжучої кромки (завдяки серцевині), але не крихкий та доволі стійкий до ударів (завдяки в’язким зовнішнім шарам).
Таким чином вдавалося отримати справді відмінний меч, який коштував помітно дешевше, чим булатний чи традиційний дамасковий.
Як ми вже згадували, ця технологія відома вже сторіччя, ефективність її давно доведена практично. Сучасні матеріали вивели її на новий. ще вищий рівень. Так, як серцевина клинка Grand Way DG 022 використана пластина з AUS-8, окована 70 шарами більш в'язкої сталі.
ВИД НОЖА: СКЛАДНОЙ
ОБЩАЯ ДЛИНА, ММ: 178
ДЛИНА ЛЕЗВИЯ, ММ: 76
ДЛИНА РУКОЯТИ, ММ: 102
ТОЛЩИНА ЛЕЗВИЯ, ММ: 3
ШИРИНА ЛЕЗВИЯ, ММ: 20.8
МАРКА СТАЛИ: ДАМАСК
ТВЕРДОСТЬ СТАЛИ, HRC: 59-61
ПОВЕРХНОСТЬ ЛЕЗВИЯ: SATIN FINISH
ТОЛЩИНА РУКОЯТИ, ММ: 15.1
МАТЕРИАЛ РУКОЯТКИ: МЕТАЛЛ, ДЕРЕВО
НАЛИЧИЕ КЛИПСЫ: ДА
ТИП ЗАМКА: LINER LOCK
МАССА, Г: 107
ВИД УПАКОВКИ: КАРТОННАЯ УПАКОВКА
ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ: ПОДШИПНИК В ОСЕВОМ УЗЛЕ
| Основные | |
|---|---|
| Производитель | Grand Way |
| Материал лезвия | Дамасская сталь |
| Назначение | Повседневный |
| Состояние | Новое |
| Тип | Складной |
| Размер лезвия | |
| Длина лезвия | 76 мм |
| Толщина лезвия | 3 мм |
| Ширина лезвия | 20 мм |
| Пользовательские характеристики | |
| Вид ножа | Складной |
| Вид упаковки | картонная упаковка |
| Длина рукояти | 102 мм |
| Марка стали | Дамаск |
| Масса, г | 107 |
| Материал рукоятки | Металл, Дерево |
| Наличие клипсы | Да |
| Наличие чехла | Нет |
| Общая длина | 178 мм |
| Поверхность лезвия | Satin Finish |
| Твердость стали, HRC | 59-61 |
| Тип замка | Liner Lock |
- Цена: 2 202 ₴







